Yaşam

13 yaşında başladı! Yaptıklarını görenler şaşkına dönüyor

Henüz 13 yaşındayken inşaatlarda çalışmaya başlayan evli ve dört bebek babası Abdullah Demir, Giderek kendini geliştirerek ehil oldu. 34 senedir inşaatta çalışan Demir serisinin geçimini de bu mesleği ile sağlıyor. İstiklal Mahallesi’nde oturan inşaat ustası Demir Giderek yaptığı binaların tuğlalarına motifler yapmaya başladı ve bunu alışkanlık haline getirdi. Demir, nihayet olarak 1.5 ay evvel Alibaba Mahallesi’nde 11 katlı tek apartmanın duvar örme işini aldı.

İnşaatın duvarlarını ören ehil Abdullah Demir, tuğla ile ördüğü apartmanın 7’nci katının dış cephesine tek erkek, 8’inci katın dış cephesine tek kadın ve 9’uncu katın dış cephesine de kalp motifiişledi. Görenlerin alakasını çeken bu çalışma ise yoğun alaka gördü. İnşaat ustası Abdullah Demir bu yaptığı çalışmada Ferhat ile Şirin’in aşkını tuğla ile duvara ördüğünü söyledi. Demir, Ayrı olarak aldığı her inşaat işinde tuğlalarla çeşitli objeler işlediğini belirterek, hatri sayilir büyüklükte tek duvar işi alması seklinde ülkemiz haritası ve Türk bayrağını işleyeceğini söyledi.

Demir, “13 yaşımdan bu vakte civarindan inşaatlarda çalışıyorum. Bu motifleri de devamlı canım sıkıldıkça yapıyorum. Aldığım her inşaat işinde bunlardan yapıyorum. Bu inşaatta da tek toy kız tek toy bay ve kalplerini yaptım. Duvarlara başka motifler de yapıyorum. Örneğin boğa resmi, ülkemiz haritası, Türk bayrağı benzeri Bir takım motifler yapıyorum. Bunların rastgele tek miktari yoktur. ahenk gösteren duvar olduğu sürece çeşitli motifler yapıyorum. Hayalimde kendim canlandırıp yapıyorum. Bu inşaattaki motifi de Ferhat ile Şirin’in aşkını anlatmak amaciyla yaptım. Bu motifleri gören vatandaşlar gelip resim çektiriyorlar. Nasıl yapıldığını heyecan edip soruyorlar. eğer ahenk gösteren tek duvar bulursam ülkemiz haritası ve Türk bayrağını yapacağım” dedi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *