Kültür - Sanat

Abdülhamid Han’ın albümünden Kudüs

.imgtaa {display: block;position: relative; } .imgtaa img{display: block;} .imgtaa span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgta {display: block;position: relative; } .imgta img{display: block;} .imgta span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 37px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/aa.png’) no-repeat; } .imgtd {display: block;position: relative; } .imgtd img{display: block;} .imgtd span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 46px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/d.png’) no-repeat; } .imgti {display: block;position: relative; } .imgti img{display: block;} .imgti span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 51px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/i.png’) no-repeat; } .imgtr {display: block;position: relative; } .imgtr img{display: block;} .imgtr span{position: absolute;right: 0;bottom: 5px; width: 99px;height: 27px;display: block; background:url(‘https://icdn.ensonhaber.com/resimler/ads/r.png’) no-repeat; }

İkinci Abdülhamid Han’ın hususi koleksiyonunda bulunan 19. ve 20. yüzyıla ait Kudüs fotoğraflarından oluşan sergi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve IRCICA iş birliğiyle Vakıf Kültürü Müzesi’nde Bursalıların ziyaretine açıldı.

KONFERANS DÜZENLENDİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi Vakıf Kültürü Müzesi ve İslam Tarih, zanaat ve Kültür Araştırma Merkezi tarafından düzen eden 2. Abdülhamid’in Albümünden Tarihi Kudüs Sergisi ile “Kudüs ve Mescid-i Aksa’da Osmanlı İzleri” konulu konferans, Vakıf Kültürü Müzesi’nde yapıldı.

Abdülhamid Han’ın albümünden Kudüs

KUDÜS’ÜN ÖNEMİ

Sadece Müslümanlar amaciyla değil Hristiyan ve Yahudiler amaciyla de hususi tek kent var olan Kudüs, Peygamber Efendimizin Mirac’a çıktığı, Bir hayli Peygamberin yaşamış olduğu kutsal beldedir.

Abdülhamid Han’ın albümünden Kudüs

EN İYİ ANLAYAN OSMANLILAR OLDU

Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mefail Hızlı, “Kuran-ı Kerim’de İsiminin geçmesi, Peygamber Efendimizin miracı buradan yapmasının manevî sorumluluğu bize yeter. Peygamberimiz kulluk görev amaciyla üç yere yolcu edilebileceğini söylemiştir. Mescid-i Haram, Mescid-i Nebi ve Mescid-i Aksa’dır. Bu sorumluluğumuzu algı etmeliyiz. Bunu en iyi anlayan Osmanlılar oldu. 401 sene süresince orada bulundular.” dedi.

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-25px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *