Siyaset

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık’tan CHP’li İnce’ye ‘Arakan’ tepkisi

AK Parti Gümüşhane ortada İlçe 6. alışılmış olan Kongresi yapıldı. Gümüşhane Kültür Merkezi’nde düzen eden kongrede Fahri Yalçın’ın karşısında aday olmak istek eden Muammer Şeker, aday olabilmek amaciyla koşul olan 21 delege sayısına ulaşamadığı amaciyla aday olamadı. AK Parti genel reis Yardımcısı ve yasamsal siyasetler Başkanı Öznur Çalık’ın da katıldığı kongrede kayıtlı 404 delegeden 305’i oy kullandı. Oyların 4’ü geçersiz sayıldı, başka oyları Fahri Yalçın aldı.

Zaman vakit tartışmaların yaşandığı kongrede konuşan genel reis Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti’nin 16 senedir Türkiye’de istikrarın sağlanması amaciyla ugras ettiğini belirterek, bunun için engel olmak isteyenlerin kendisi kendilerini yollarından döndüremeyeceğini vurguladı. Çalık, cumhuriyet milletçe partisi İstanbul mebus Sezgin Tanrıkulu’nun SİHA’larla alakalı izahlarına da şu sözlerle reaksiyon gösterdi:

“Tanrının kulu tek Sezgin var. Ne diyor? ‘SİHA’larla teröristleri Niçin vuruyorsunuz’ diyor. Kardeşim bu ülkenin birliğine, dirliğine, bütünlüğüne Mermi sıkan hangi pkk terör örgütü varsa, hangi yasadisi varsa biz onla birlikte sonuna civarindan ugras edeceğiz. O SİHA’lar o teröristleri sonuna civarindan vuracak. tek adet yasadisi kalmayana civarindan gazilerimiz amaciyla şehitlerimiz amaciyla askerimiz, polisimiz, milletimiz amaciyla sonuna civarindan ayni ritimde devam edecekler.”

CHP mebus Muharrem İnce’nin Arakan’da yaşananlarla alakalı sözlerini de tenkit eden Çalık, “Ya inanamıyorum, Sahiden inanamıyorum. tek anne adayi olarak, tek kadın olarak inanamıyorum. Şimdi cumhuriyet milletçe partisi mebus Muharrem İnce tek İzah yapıyor. Diyor ki ‘Arakan’daki öldürülenler pkk terör örgütüdür’ diyor ya. Ya bebekler öldürülüyor ya. Bebekler annesiz kalıyor. anne adayi adaylarimiz çocuksuz kalıyor. Senin hiç vicdanın yok mu Muharrem İnce ya? Orada Müslümanlar katlediliyor ya. CHP’nin yüreği yok mu kardeşlerim ya? Allah rıza amaciyla kalp yok mu sizde ya? Myanmar’daki katliama göz yummanızı tek yana bırakıyorum, üstüne üstlük tek de oradaki katliama Suskun kaldığınız benzeri katledilenler amaciyla de pkk terör örgütü diyorsunuz. Yazıklar olsun size ya. Yazıklar olsun cumhuriyet milletçe partisi zihniyetine diyorum” dedi.

AK Parti Gümüşhane Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pektaş, Belediye Başkanı Ercan Çimen, İl Başkanı Celalettin Köse ve reis Fahri Yalçın’ın da birer konuşma yaptığı kongrede birlik-beraberlik vurgusu yapıldı. Divan başkanlığını Naim Ağaç’ın yaptığı kongreye ulusalci devinim Partisi (MHP) de temsilci gönderdi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *