Gündem Haberleri

Aksaray’da Akupunktur tedavisine yoğun ilgi

Aksaray’da Akupunktur rehabilitasyonuna yoğun ilgi

(Fotoğraflı)

Yasin Can
AKSARAY (İHA) – Aksaray Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ‘tamamlayıcı tıp uygulaması’ olarak açılan Akupunktur polikliniğine vatandaşlar tarafından yoğun alaka görüyor.
Hastanede hijyenik ortamda gerçekleştirilen akupunktur polikliniğine, yoğun müracaat nedeniyle hastalar randevulu olarak onay edilmeye başlandı. Mart 2017 tarihinde açılan Akupunktur polikliniğine hastalar çogunlukla sigara bıraktırma, zayıflama ve migren ağrılarını dindirmek emeliyle başvuruyorlar.
Hastalardan müspet geri dönüşler olduğunu söyleyen, Akupunktur ve Anestezi Uzmanı Dr. Onur Karaca, “Akupunkturu hastanede hijyenik ortamda, romatizmal hastalıklar, nörolojik hastalıklar, solunum yolları hastalıkları, yürek damar hastalıkları, kulak hastalıkları, tinsel hastalıklar, ürogenital sistem hastalıkları ve gastrointenstinal sistem hastalıklarında tamamlayıcı tıp tedavisi olarak uyguluyoruz. Hastalarımızdan müspet geri dönüşler alıyoruz. Polikliniğe müracaat eden hasta sayısı her dün artmaktadır. SGK, akupunktur tedavisini karşılamadığı amaciyla hastalarımız, 50 TL ödeyerek, akupunktur tedavisinden faydalanıyorlar” dedi.
(YC-AH-Y)

19.06.2017 14:44:12 TSI
NNNN

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *