Eğitim

AÖF sınav giriş yerleri belli oldu mu? AÖF sınav giriş belgesi açıklandı mı? 2018 AÖF güz dönemi sınav yerleri…

Milyonlarca Açıköğretim talebesinin heyecan içinde beklediği AÖF final sınavı tarihleri yaklaşıyor. AÖF imtihana giriş dokümanları Anadolu Üniversitesi öğrenci bilgi sistemi üzerinden alınacak. Adaylar AÖF sistemine öğrenci girişi yaparak imtihan giriş yerlerini ve imtihan giriş Dokümanlarını saglamak edebilecekler. AÖF imtihan yerleri Daha açıklanmadı ama açıklama edir açıklanmaz bu haberimiz üzerinden imtihana giriş yerlerini öğrenebileceksiniz..

SINAVLAR 13-14 ocakta TARİHİNDE

Öğrencilerin heyecanla takip ettiği AÖF güz çagi final imtihanları yerleri dahada belli olmadı. Bu haftasonu 13-14 ocakta tarihlerinde yapıalcak sınavların giriş yerleri belli olduğu vakit hemide resmi sitede ayni vakitte da sabah.com.tr’den imtihan giriş yerlerinizi sorgulayabileceksiniz.

13-14 ocakta tarihlerinde yapılacak sınavların neticeleri 15 vakit içinde erişime açılıyor. Önemli tek not ek etmek gerekirse; AÖF sınavına girerken öğrencilerin nüfus cüzdanlarını ve imtihan giriş Dokümanlarını yanlarında bulundurmaları zorunlu.

AÖF NEDİR?

Açıköğretim Fakültesi,1982 seneninde heyetmiş var olan ve Uzaktan eğitim metoduyla öğrencilerine hizmet veren tek fakültedir.

Kendi ikamet ettiği şehirde üniversite kazanamayıp değişik şehirlerde okuma imkanı olmayan, Hem de örgün olarak üniversite okumaya fırsatı olmayan Türk vatandaşlarının imdadına koşan tek sistemdir.Tüm Türkiye’de hizmet veren açıköğretim fakültesi, bunun yanı sıra KKTC, Türki Cumhuriyetler ve batı Avrupa’da da Türk vatandaşlarımıza hizmet sunmaktadır.

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ ÇIKARTMAK İÇİN TIKLAYINIZ..

AÖF’E GİRERKEN NELER GETİRMELİYİM?

* Fotoğraflı imtihan Giriş BelgesiFotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi olabilitesi çok pasaport, mecburi askerlik görevini adina getirmekte var olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler amaciyla askerî kimlik belgesi, ülkemiz Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından müsaadeyle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, vatan dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

4 YANLIŞ tek DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU ?

Yükseköğretim heyeti Başkanlığının yazısı gereği, 2016-2017 Öğretim Yılından bu yana Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinde, imtihan sonuçlarının değerlendirilmesinde çoktan seçmeli beş seçenekli test tipi sorularda, dört yanlış yanıtın tek doğru yanıtı eksiltmesi, Anadolu Üniversitesi Senatosunun 04/10/2016 tarihindeki ve 7/8 sayılı kararıyla onay edilmiştir.

AÖF SINAV GEÇME NOTLARI

84 – 100 Anadolu ajansı 4,00 Geçti
77 – 83 su 3,70 Geçti
71 – 76 BA 3,30 Geçti
66 – 70 BB 3,00 Geçti
61 – 65 BC 2,70 Geçti
56 – 60 CB 2,30 Geçti
50 – 55 CC 2,00 Geçti
46 – 49 CD 1,70 Ortalamaya Bazlı Geçti
40 – 45 DC 1,30 Ortalamaya Bazlı Geçti
33 – 39 DD 1,00 Ortalamaya Bazlı Geçti

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *