Yaşam

Atatürk’ün ilk kez yayınlanan fotoğrafı

Suna ve İnan Kıraç Vakfı, evvel baskısını 1998’de gerçekleştirdiği ‘Fotoğraflarla Atatürk’ kitabını, bu sene tekrar okuyucuyla buluşturdu.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 1906 yılından ölümüne civarindan var olan zamani belgeleyen ‘Fotoğraflarla Atatürk’ kitabı, hatri sayilir büyüklükte liderin askeri ve siyasi kariyerine odaklanıldı.

Atatürk'ün evvel kez yayınlanan fotoğrafı

SANDALET GİYDİĞİ HALİ

Atatürk’ün hiç görmediğimiz bu fotoğraflar arasında, ‘hiç görmediğimiz halleri’ de yer aldı. tek resimde Ata’nın ak çorap giydiği ve ayakkabı adina sandaleti seçenek ettiği görülüyor.

Atatürk'ün evvel kez yayınlanan fotoğrafı

Atatürk'ün evvel kez yayınlanan fotoğrafı

.mte20{ margin-top:-25px; z-index:1; } h6.timg{ float:right; height:25px; line-height: 25px; padding-left:5px; padding-right:5px; opacity:.8; font-size:10px!important; z-index:2; position:relative; background-color:#ebebeb; } .fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *