Dünya

BAE’den 8 prensese 1.3 milyon Euro’luk ‘köle’ cezası!

Belçika, Brüksel Ceza Mahkemesi, 10 sene önce Birleşik Arap Emirlikleri BAE’den El Nahyan Ailesi’nin 8 prensesi ile ilgili açılan davada 10 sene sonra kararı açıkladı.

Gazete Habertürk’ün haberine göre  2007- 2008’de kaldıkları Conrad Otel’de beraberlerinde götürdükleri yardımcılarına insanlık dışı muamelede bulundukları ve insan kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla 8 prenses ile ilgili dava açılmıştı. Olayın meydana çıktığı otel hasebiyle “Conrad Prensesleri” olarak anılan ve suçlamaları onay etmeyen prensesler, 15 ay mapus cezası çarptırıldı.

Mahkeme ayrıca, prenseslerin her biri amaciyla 165 bin Euro kazanç cezası verdi. Toplam 1.3 milyon Euro (5.1 milyon lira) cezaya çarptırılan prensseslerin mapus ve kazanç cezasının yarısı askıya alındı.

7/24 ÇALIŞTIRDILAR

Bir tanık, çoğunluğu Afrikalı çeşitli ülkelerden 23 mağdur kadın yardımcının, sanıkların her isteğini adina getirmek amaciyla 7 zaman 24 saat hazır vaziyette olmaya zorlandıklarını anlattı. Savunma avukatları ise berbat muamelenin kapsamının mağdurların bazıları tarafından hatri sayilir büyüklükte ölçüde abartıldığını, ayrıca hizmetlilerin iş sözleşmelerini tertip eden şirketin legal olarak mesul olduğunu öne sürdü.

TagsBAE
Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *