Magazin

Caner Erkin ile Asena Atalay’ın velayet davasında olay çıktı

Beşiktaşlı futbolcu Caner Erkin’in, erkek çocuğu Çınar Erkin’in velayetinin Daha önceki eşi Asena Atalay’dan alınarak kendisine verilmesi amaciyla açtığı davanın görülmesine ayni ritimde devam edildi. İstanbul Aile Mahkemesi’nde görülen duruşmaya davalı Asena Atalay avukatıyla birlikte katılırken, Caner Erkin’i avukatları temsil etti. Duruşmada tanıklar dinlendi.

İlk olarak çiftin müsterek çocuğu Çınar’ın, boş vakitlerinde gittiği hususi tek aile takimi eğitmeninin şahit ifadesi alındı. şahit Kübra Güleryüz, çalıştığı sürece ait veriler vererek, “Çınar okula gitmediği günler ve boş vakitlerde bakıcısı Leyla Hanım tarafından çalıştığım kuruma getirilirdi. Caner bey haftanın 2-3 bugünü istikbal Çınar ile oyunlar oynardı. Asena Hanım ise çalıştığı süreçte Yalnızca üç defa geldi. tek keresinde Asena Hanımın, Çınar’ın bakıcısını arayarak,” Leyla, bu erken Çınar sende kalsın ama kimseye söyleme” dediğini telefondan duydum” dedi.

Duruşmada sık sık sesler yükseldi

Sinema işletmecisi olduğunu söyleyen Caner Erkin’in ablası Pınar Demirtaş, yeğeninin iyi tek aile ortamında gelismesini istediğini belirterek verdiği şahit ifadesinde, “Caner boşanırken, Daha önceki yaşantısına ayni ritimde devam etmemesi koşulunda Çınar’ın velayetini Asena’ya vermişti. Evliliklerinin bitme nedeni ihanetti. Çınar, tatilde yanımıza geldiğinde benim çocuklarımla oynadığımı gördüğünde dahi şaşırıyordu” şeklinde konuştu. Avukatların ifadeler ile alakalı sık sık sözlü atışmaları duruşma hakimini sinirlendi. Hakim, tarafları laf almadan konuşmamaları ve usule uymaları ile alakalı uyardı. Sözlü tartışmaların yükselmesi üstüne hakim, “Çınar’ı Allah iki istikametten da kurtarsın, benim anladığım budur” dedi.

Hakim duruşmayı terk etti

Çınar’ın bakıcısı Leyla İsmailova’nın şahit ifadesi ise salonu gerdi. İsmailova, çocukla ilgilendiğini, bunun karşılığında aylık bin Dolar aylık aldığını, çocukla geçirdiği vakitlerdeki başka masrafların ise Caner Erkin tarafından ödendiğini söyledi. Boşanma sürecinden ardindan Çınar’a bakmaya ayni ritimde devam ettiğini, Atalay’ın isteği üstüne ara ara Çınar’ı kendisinin evine götürdüğünü kaydeden İsmailova, velayet davasının açılmasından ardindan Caner Erkin’in kendisi amaciyla şahitlik yapmasını istek ettiğini ifade etti. İsmailova’nın iki taraf arasında kalmamak amaciyla işi bıraktığını dile getirmesinin ardından, Atalay’ın avukatı “Caner Erkin size yüklü miktarda tek tediye yaptı. Bunun nedeni nedir?” diye sordu. Erkin’in avukatları suale itiraz etti. Sözlü atışmalar tekrar başlayınca hakim salonu terk etti.

Asena Atalay gözyaşlarına boğuldu

Tarafların sakinleşmesinin derhal peşinden hakim tekrar salona girdi. Aralarında Asena Atalay’ın annesi Vildan Atalay’ın da aralarında bulunduğu ani çok tanığın dahada dinlendiği sırada, davalı Atalay, erkek çocuğunun psikolojik vaziyetiyle alakalı ifadeler esnasında gözyaşlarını tutamadı. Atalay’ın arkadaşı, dağılan Hepsi tek grubunun solistlerinden Cemre Kemer, gözleme dayalı bilgilerini aktardı. şahit Kemer, “Çınar’ın veli toplantısı vardı. Asena’ya eşlik ettim. Hocaları Çınar’ın başarılı tek öğrenci olduğunu söylediler. rehber öğretmen, Çınar’ın “Babam beni gelip görmüyor, beni artık eskisi benzeri sevmiyor’ dediğini söyledi” dedi. Bunun üstüne Atalay tekrar gözyaşlarına boğuldu. şahit Kemer, direk dansı konusuna da değinerek, “Asena’nın direk dansı yaptığı adi gündem olmuştu. O vakit evliydiler. Hem de Caner dahi direk dansını denemişti. O kursa da Caner ile birlikte gittiklerini biliyorum” şeklinde konuştu.

Duruşma, başka tanıkların dinlenmesi ve eksikliklerin giderilmesi amaciyla ertelendi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *