Yaşam

Esenyurt’ta iğrenç olay! Öğretmenin bulduğu mektuptan çıktı

İddiaya göre, Esenyurt’taki tek ilköğretim okulunun karşısında yer alan kırtasiyenin 34 yaşında olan sahibi, nihayet 1 ay içerisinde bazı kız öğrencileri elle taciz etti. Olay şüphelinin, tek kız öğrenciye yazdığı mektubu derslik öğretmeninin bulmasıyla meydana çıktı. Uygunsuz içerikteki mektubu farkeden öğretmen vaziyeti kız öğrencinin ailesine bildirdi.

AİLELER ŞİKAYETTE BULUNDU

Taciz söylentisinin yayılması üzerine okula gelen veliler çocuklarıyla konuştu. Birçok öğrenci eş şikayette bulununca aileler vaziyeti polise bildirdi. Bu sırada velilerden bazıları okulun karşısında bulunan kırtasiyedeki şüpheliye taş ve sopalarla saldırmak istedi. Bölgeye ulaşan zabita kalabalığı uzaklaştırıp şüpheliyi gözaltına aldı. Şüpheli, zabita merkezine götürüldü.

PSİKOLOGLAR EŞLİĞİNDE İFADELERİ ALINDI

Tacize uğradığını argüman eden yaşları 8 ile 10 arasında değişen bes çocuk, aileleri eşliğinde önce ambulansla hastaneye bundan sonra da Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Çocukların emniyette psikologlar eşliğinde ifadeleri alındı. Aileler kırtasiyeci ile ilgili ’taciz’ suçlamasıyla şikayette bulundu.

“UYGUNSUZ HAREKETLERDE BULUNMUŞ”

Okul aile birliğinde görevli veli, “Mektup filan yazmış. Çocuklar öğretmenine itiraf etmiş. Kızı oyuncak vericem diye kandırmış araçla parka götürüp yersiz hareketlerde bulunmuş. Adam onaylamiyor ama; 10 öğrencimiz de geldi, istismarda bulunduğunu söylediler” ifadesini kullandı.

“ESNAF KALABALIĞI DURDURAMADI”

Şüpheli ile aileler arasında yaşananları bahseden bir görgü tanığı, “Dışarı çıktık. Kırtasiye önünde kalabalık vardı. Esnaf kalabalığı durduramadı. Konunun taciz olduğu söyleniyor” dedi. Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemleri ayni ritimde devam ediyor. (DHA)

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *