Spor

Gyan pilot oluyor

Kayserispor’un Ganalı futbolcusu Asamoah Gyan, kurmaya hazırlandığı havayolu şirketiyle alakalı CNN International’e açıklamalar yaptı. Gyan’ın Baby-Jet ismindeki havayolu şirketi, Gana hükumetinden onay almış, şirkete lisans verilmişti.
 
‘Her işte riziko var, bunun için hazırım’
 
Yıldız futbolcu “Giriştiğim işe onay verilmiş olması benim için tek onur ve müspet manada tek baskıdır. tabiki ki riskli tek işe girişiyorum. ama her işin tek rizikosu vardır ve bendeniz bunun için hazırım” dedi.
 
Beş senelik tek planlama

 
Havacılığın büyük potansiyel taşıyan tek sektör olduğu ve buraya girmesi ile alakalı öneri aldığını belirten Gyan “Bir havayolu şirketi fikri bende 2012’de uyandı ama doğru vakit için bekledim. Gana ekonomisinin şimdilerde, Bir hayli çok alanda büyümekte olduğuna inanıyorum ve havacılık endüstrisi de bunlardan biri” diye konuştu.
 
Hem ülke, hemide kendisi için
 
Bu işe girişmesinde hemide ferdi ayni vakitte da yasamsal hislerinin tesiri olduğuna dikkat çeken futbolcu şöyle ayni ritimde devam etti: “Bir ülkeme katkı sunma isteği… tertemiz iş imkanları yaratmak. Ve doğal tek de futbol sonrası iyi tek hayat”.
 
Pilotaj eğitimi ve part time iş
 
İşe kendisi dahil olabileceğinden de laf eden Asamoah Gyan “Nasıl pilotluk yapılır, nasıl uçak kullanılır onu da öğreneceğim. Umarım part time tek iş olacak” şeklinde konuştu. (Skorer)

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *