Magazin

Hülya Avşar 4 ay hapis cezasına çarptırıldı

Hülya Avşar’ın kız kardeşi Helin Avşar’ın, 17 yaşında olan yeğeni Zehra Çilingiroğlu’nun sevgilisi olduğu öne sürülen Sercan Yaşar’ın sürücü koltuğunda oturduğu otomobili, geçen sene Kuruçeşme’de durduruldu.

ARAÇTA ŞOFÖR DEĞİŞİKLİĞİ YAPILDI

Fakat görevli memur, çevirme noktasına 20 metre kala araçta şoför farklığı yapıldığını belirtip Avşar’a alkolmetre üfletti. Avşar, 2.04 promil içkili çıktı. Bunun üstüne araç, karakola çekilip hemide Helin Avşar, ayni vakitte da Sercan Yaşar ile alakalı işlem yapıldı.

Savcılık tarafından olayla alakalı tahkikat başlatıldı. Avşar’ın aracını çeviren zabita memuru, zabita uygulamasına 20 metre kala Sercan Yaşar’ın direksiyona geçtiğini gördüğünü rapor etti. delil olarak da omuz bölümünde takılı var olan güvenlik kamerası görüntülerini sundu.

6 YILA civarindan HAPSİ İSTENDİ

Savcılık da bunun üstüne aracı Avşar’ın kullandığı, Yaşar’ın ise hakikat dışı ifade verdiğini öne sürerek Helin Avşar ile alakalı altı seneye civarindan mapus cezası istemiyle dava açtı. Yolcu koltuğunda oturduğu argüman edilen Yaşar ile alakalı ise ‘suç üstlenme’ suçu kapsamında iki seneye civarindan mapus cezası istendi. Helin Avşar, polisleri görünce direksiyona Sercan Yaşar’ın geçtiği iddiasına itiraz etti.

Bunun üstüne hakim, zabita memurunun sunduğu olay adina ait güvenlik kamerası görüntülerinin bulunduğu CD’yi bilirkişiye gönderdi. Yapılan bilirkişi incelemesinde; Avşar ile Yaşar’ın araç direksiyonu farklığı yaptıkları görüntülere ulaşılamadı. Görüntülerin aracın durdurulmasından ardindan başladığı belirlendi. ama görüntülerde, Avşar ile çevirmeyi yapan trafik polisinin şoför farklığı yapıldığına değin tartıştıkları tespit edildi.

ALKOLLÜ ARAÇ KULLANMA SUÇUNDAN karar ALDI

Sabah gazetesinin haberine göre mahkeme, geçtiğimiz günlerde dosyayı karara bağlayarak Helin Avşar’ın, ‘Alkollü araç kullanma’ suçundan dört ay mapus cezasıyla cezalandırılmasına karar verdi.

Avşar’ın dava süresince müspet tavır takınması hasebiyle mapus cezasında indirim yapıldı ve karar üç ay 10 güne indirildi. Ayrı olarak verilen ceza, beş sene süresince ertelendi. Sercan Yaşar ise yargılama neticesi 25 vakit mapus cezasına çarptırıldı.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *