Yaşam

İzmir Kiraz’da utanç testi sonuçlandı

Küçük yaştaki kızların kaçırılması ve kazanç karşılığı evlendirilmesiyle gündeme gelen İzmir’in Kiraz İlçesi’nde cinsel hücum olaylarının ilki 13 Mart’ta alana çıktı.

Gazete Habertürk’ten Mehmet İnmez’in haberine göre; ortaokul öğrencisi 13 yaşında olan M.A.’nın rahatsızlanıp kaldırıldığı hastanede 8 aylık hamile olduğu belirlendi. minik kız ifadesinde, 28 yaşında olan sütçü Y.K. ile sevgili olduğunu, izdivaç etmeyi tasarıladığını anlattı.

Gözaltına alınan ve suçlamaları onay etmeyerek DNA testi istek eden Y.K. çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Aile ve yasamsal siyasetler Müdürlüğü’nün savunma altına aldığı 8 aylık hamile M.A. tek bay bebek dünyaya getirdi.

Doğan bebekten alınan DNA örneği, tecavüz zanlısı Y.K.’nın örnekleri ile karşılaştırıldı. Test neticesi bebeğin babasının Y.K. olduğu kesinleşti.

T.K.’YI HAMİLE BIRAKAN ARANIYOR

Kiraz’da yaşanan 2. olayda da 13 yaşında olan T.K. rahatsızlanarak gittiği hastanede dört aylık hamile olduğunu öğrendi. 6. derslik öğrencisi minik kız, evli ve iki bebek babası M.A.’nın (49), annesi hanede yokken kendisine tecavüz ettiğini ileri sürdü. Suçlamaları onay etmeyen M.A. tutuklandı.

KÜRTAJ OLDU

T.K.’nın bebeği savunma altındayken kürtajla alındı. Savcılığın isteğiyle bebek ile yakalanmis M.A.’dan alınan DNA örnekleri karşılaştırıldı. Rapor neticeninde minik kızı hamile bırakan kişinin M.A. olmadığı belirlendi.

DNA sonuçlarının mahkemeye gönderilmesinin derhal peşinden M.A. tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı. Jandarma, DNA sonucunun derhal peşinden T.K.’ya cinsel saldırıda bulunan kişiyi kesinlestirmek amaciyla çalışmalara başladı.

Halen hükümet korumasında bulunan T.K.’nın tekrar şuurlu kişiler eşliğinde ifadesinin alınacağı öğrenildi.

T.K.’nın münasebet yaşadığı argüman edilen İ.Y.’den de kan örneği alınacağı, minik kızın akrabalarının cinsel istismarına uğramış olma olasiligi hasebiyle yakınlarına da DNA testi uygulanacağı öğrenildi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *