Güncel

Kahraman Binbaşı Dedebağı: Kamera şov değil savcılık içindi…

İhanet gecesi Ankara Zırhlı Birliklerde vatanperver direnişiyle milletin gönlünde taht kuran, tankların dışarı çıkarılamaması için sadık askerlerine ‘bozun’ emrini veren Binbaşı Barış Dedebağı o günü gazetemize için yeniden anlattı.

Konuşmasının başında ‘kahraman’ kelimesinin çok ağır bir kelime olduğunu bu teveccühe layık olabilmeyi dilediğini belirterek alçakgönüllülüğünü bir kez daha gösteren Binbaşı Barış Dedebağı o geceye dair önemli açıklamalar yaptı:

“15 Temmuz öncesindeki hayatımı korkunç derecede arıyorum. Bunu dışarıdan bakan birinin anlaması zor olsa gerek. 13 yaşımda silahlı kuvvetlere girdim, 42 yaşında bir travma ile hayal etmediğim şekilde ayrılmak zorunda kaldım. 42 yıllık hayat, 28 yıllık -okul dahil- askerlik hayatı, kameralara yansıyan 3-5 saniyelik birkaç kareden ibaret değil. Zırhlı birliklerde yaşananlar da birkaç saniyeden ve kameralara yansıyanlardan ibaret değil.

Diyorlar ki ‘Bu bir tiyatrodur. Birinin askeri bunlar, kamera getirmişler. Çıkmışlar televizyonlarda şov yapıyorlar’. Yine diğer taraftan ‘bu adamın zaten emekliliği gelmişti, iktidara yaranmak için emekli oldu gitti’ diyenler var. Yine askerin içerisindeki FETÖ’cülerin ön ayak olduğu hâlâ hainleri general ve albay rütbesiyle algılayıp, ‘tutuklu, elleri bağlı bir generale vurulur mu’ gibi bazı söylemlere vermek istediğim ciddi cevaplar var. Bir yalanını yakaladığım insanın bin doğrusunu sorgularım. O yüzden ben de safiyane duygularla benim şu konularla en başından beri bir yalanım yakalansın ülkeyi terk etmeye ve her türlü biçilecek cezaya hem dünyada hem ahirette hazırım.

Eğer ben kamera getirtecek olsaydım… Saat 3 ila 6 arasında bütün Etimesgut halkının gözü önünde benim yaşadıklarım hiçbir görüntüde yok. Darbeciler nizamiyeden tankları çıkarmak isterken nizamiyede direnen arkadaşlara destek oldum, darbecilerin cüretini kırdım, direnişi başlattım, darbecilerin üzerine korku yaymak için tabancamdaki bütün şarjörü boşalttım. Bunlar hiçbir görüntüde yok.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *