Güncel

Kayseri Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kösedağ, ’15 Temmuz Halkın Zaferidir’

Kösedağ açıklamasında, 15 Temmuz 2016 tarihinde içimize sinmiş hainlerin uygulamak istediği darbenin başlarına yıkıldığını belirterek, “Türk halkının hür iradesiyle seçilmiş hükümetlere karşı vuruş girişimlerinin artık tarihe karıştığına inandığımız 21. Yüzyıl Türkiye’sinde, 15 Temmuz 2016 bugünü gerçekleştirilmek istenen silahlı vuruş kalkışmasının hedefine ulaşamadan bastırılması en hatri sayilir büyüklükte tesellimiz olmuştur. Demokrasinin kesintiye uğramaması, Türkiye halkının özgür iradesiyle seçilmiş hükümetin silah zoruyla alaşağı edilmemesi amaciyla tankların önüne dikilen, meydanları dolduran her kesimden insan, dünyaya misal bir direniş sergilemiştir. Her ne civarindan darbeciler Türk Silahlı Kuvvetleri içinden çıksa da, Genel Kurmay Başkanlığı’ndan başlayarak fark kademelerdeki mensuplarının ve Emniyet Teşkilatı ve başka güvenlik birimlerinin ve halkın kahramanca direnmeleri sayesinde Türkiye hatri sayilir büyüklükte bir felâketin eşiğinden dönmüştür.” dedi.

Türkiye’de tek infial oluşturulmaya çalışıldığına işaret eden Kösedağ, “Bu bir yıllık süreçte devletimiz gücünü meydana koydu. İnşallah ulus olarak da biz devletimizin arkasında sonuna civarindan duracağız. Ülkemizin geleceği yerine kanımızın nihayet damlasına civarindan bu mücadeleyi vereceğiz. 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı Türkiye Suriye benzeri olacaktı. Allah’a şükürler olsun ki milletimizin duruşu sayesinde bu ülkeyi düşmana teslim etmedik.” değerlendirmesinde bulundu.

‘MEDYA OLMASI GEREKENİ YAPMIŞTIR’

Kösedağ, ayrıca 15 Temmuz ihanetinde medyanın da üstüne düşeni yaptığını belirterek, “Bugün dödüncü güç olarak onay edilen medya 15 Temmuz’da vatanın birliği, bütünlüğü ve milletinin beraberliğinden yana tavır almıştır. Seçilmişlerden yana olmuştur. Olması gerekeni yapmıştır. ” dedi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *