Siyaset

Kılıçdaroğlu: Kavurmacı’ya tutuklama kararını doğru bulmuyorum

CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasının ardından Adalet Yürüyüşü başlatan Kılıçdaroğlu, yürüyüşünün üçüncü gününde yola çıkmadan gazetecilerle konuştu.

Kılıçdaroğlu, hakkında tutuklama kararı verilen Ömer Faruk Kavurmacı için, “Bugün yürüyüşümüzün üçüncü günü. Olum tepkiler alıyoruz. Bazı kesimlerden de, özellikle iktidar kanadından eleştiriler geliyor. Bu bizim doğru yolda olduğumuzu gösterir. Bu sabah bir haber aldık. Kavurmacı için yeniden bir tutuklama kararı çıkarılmış. Aslolan tutuksuz yargılanmadır. Yargıda çifte standart olmamalı. Kesin mahkumiyet kararı çıkmadan insanların tutuklanmalarını doğru bulmuyorum. Tutuklama kararını doğru bulmuyorum” dedi.

Öte yandan Kılıçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşe vatandaşlardan büyük destek gelirken, protesto dünya çapında da ses getirdi. Uluslararası haber ajansları yürüyüşten notları anbean dünyaya servis ediyor.

23 MOLA NOKTASI

CHP’liler İstanbul’a kadar toplam 23 nokta belirledi. Yürüyüşte E-5 Karayolu güzergahı takip edilecek.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu başlattığı yürüyüşe “Adalet Yürüyüşü” adını verdi. Yürüyüş Ankara’da Güvenpark’tan 15 Haziran günü başladı.

Açıklanan hedef tutuklu CHP’li vekil Enis Berberoğlu’nun tutulduğu İstanbul’daki Maltepe Cezaevi önü.

Yolun toplam uzunluğu 432 kilometre. E-5 Karayolu güzergahı takip edilecek.

Planlamaya göre Kılıçdaroğlu bu mesafeyi 25 günde tamamlayacak.

Adalet Yürüyüşü boyunca başlangıç ve bitiş noktaları hariç 23 dinlenme noktası belirlendi.

Kaynak :mynet.com

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *