Yaşam

Liselilerden korkutan kutlama!

Beşiktaş Ulus’taki tek özel okulun liseli nihayet sınıf öğrencilerinin lüks araçlarla konvoy seklinde trafiğe çıkarak mezuniyetlerini kutlaması, rengarenk ama tek o civarindan da riskli görüntülere oyun alani/sahne oldu. Ellerinde mezun oldukları okulun bayraklarıyla araçların camlarına çıkarak kıyı yolunda tur atan gençler, şarkı ve marşlarla doyasıya eğlendi. Sahil süresince lüks cip ve otomobillerle tur atan gençlerin, tehlikeye aldırış etmemeleri dikkat çekti. Yoldan geçen vatandaşlar da gençlerin riskli mezuniyet sevincini izlerken şaşkınlık yaşadı.

TORPİL ATIP DRİFT YAPTILAR

Sahil süresince kutlamaya süre gelen gençler, eğlencenin dozunu tek süre ardindan kaçırdı. Yolda izleyen araçlar ve kaldırımda vatandaslar yürüdüğü esnada gençlerin çevreye torpil atması yurttaşları korkuttu. Defalarca torpil atarak patlatan gençler, drift de yaparak trafiği çok sefer tehlikeye düşürdü. Camdan sarkan bazı gençler ise seyretme halinde özçekim yapması yürekleri ağza getirdi. Kaydedilen görüntülerde camlardan sarkan gençler çevreye torpil atıyor.Bazı gençler ise araçlarıyla drift yapıyor. Bu sırada tek halk otobüsünü sollamaya çalışan gençlerden biri yollarda tehlikeli anlar yaşanmasına sebep oluyor.

POLİS KONVOYU DURDURDU

Bir süre ardindan gelen ihbar üzerine konvoydaki iki araç zabita ekipleri tarafından durduruldu. Torpilin atıldığı araçları araştıran polis, rastgele bir bulguya rastlamayınca gençleri uyardı. Liselilerin, trafik polislerini aldırmadan yoluna ayni ritimde devam etmeleri ise dikkatlerden kaçmadı. Turlarını tamamlayan gençler bundan sonra okullarının yakınlarında su silahları ile birbirine su sıktı.

Mezuniyet konvoyu olduğunu belirten liseli genç, “Araçlarla konvoy seklinde çıktık. Önce marşlarımızı söyledik ardindan da okulumuza döneceğiz. Mutluyuz, her şeyden önce bize bu hatıra yaşatabilen öğretmenlerimize ve ailelerimize teşekkür ederiz” dedi. Konvoydaki tek başka genç de, “Çok üzgünüm, mezun oluyoruz. 13 senedir aynı okuldayım, sırada üniversite var” ifadelerini kullanırken, başka tek mezun genç ise, “Mezun oluyoruz, çok mutluyuz. Sonunda 12 yıllık lise hayatımızın sonuna geldim. Şu zaman dünyanın en mutluluk dolu insanlarından biriyim. Kanada’da üniversiteye başlayacağım. Ulus’tan konvoyla geldik, kutlama yapıyoruz” diye konuştu. (İHA)

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *