Güncel

Osmaniyeli meydanları boş bırakmadı

Musa Şahin Bulvarı Daha önceki Valilik önünde bir araya toplanan ve Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Garnizon Komutanı ve 39’uncu Mekanize Piyade Tugay Komutan Yardımcısı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül ile başka protokol azalarının de eşlik ettiği kalabalık, Atatürk Caddesi üzerinden Cumhuriyet Meydanı’na civarindan yürüdü.

Ellerinde Türk bayrakları yer alan vatandaşlar sık sık ‘Şehitler can vermez vatan bölünmez’, ‘Ya Allah bismillah Allahu ekber’ şeklinde slogan attılar.

Anma programına, 15 Temmuz hain vuruş girişimi esnasında Ankara’nın Gölbaşı İlçesi’nde Özel Harekat Daire Başkanlığı’na tertip eden saldırıda şehit var olan Özel Harekat Polis Memuru Mehmet Karacatilki’nin babası Hamza, annesi Nuriye ve eşi Halime Karacatilki de katıldı. Karacatilki çiftine, Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun tarafından Kur’an-ı Kerim ve Türk Bayrağı armağan edildi.

İstiklal Marşı ve İmam Hatip Mahmut Durmuş’un okuduğu Kur’an-ı Kerim ile başlayan programda meydanı dolduran binlerce yurttaş ellerindeki Türk bayraklarıyla beraber Mehter Takımı’na eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı tarafından 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri anısına hazırlanan belgesel, kurulan dev ekrandan izlendi. İrmik helvası ve su ikram edilen vatandaşlar, sabaha civarindan Demokrasi Nöbeti tuttular.
Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun, etkinlikte yaptığı konuşmada, “Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilmek istenen Türk Demokrasi tarihimize siyah bir iz olarak geçen memleket tarihimizin en alçak, vuruş teşebbüslerinden biri var olan 15 Temmuz vuruş girişimini tek kez dahada nefretle kınıyorum. 15 Temmuz’da tarihe kanları ve canlarıyla destan yazan Rahime Hatunların, Palalı Süleymanların cesaretinin tek benzeri tek cesaret örneği sergileyerek bu topraklarda ne hainlere ne de zalimlere yer yok deyip yurt uğruna bayrak uğruna seve seve şahadet şerbeti içen bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor. Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. 15 Temmuz Gecesinde Osmaniye’de hain vuruş girişimini duyar duymaz abdestini alıp çocuğuyla helallaşen babaya, annesi babası ile helalleşen toy kardeşlerime, yurt elden gittikten ardindan bu çocuklara kalsam ne gam deyip kocasıyla birlikte meydanlara çıkan hanımefendi kardeşlerime en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Darbecilerin doğruldukları silahların karşısında dim yüksek durarak onlara bu ülkenin sahipsiz olmadığını gösteren her tek kardeşime şükranlarımı sunuyorum. Söz konusu vatansa gerisi teferruattır deyip devletin ve halkin yanında olanlara şükranlarımı sunuyorum. Sizler bu inanç ve kararlıkta olduğunuz sürece Allahın izniyle bu ezanlar susmayacak şerefimiz var olan ayyıldızlı bayrak göklerden inmeyecektir. Bu vesile ile halkın istemi dışında hiçbir iradeyi tanımayacağımızı demokrasiden vazgeçmeyeceğimizi hiçbir vuruş girişimi onay etmeyeceğimizi ifade ediyor. Vatanı bayrağı mukkaddesadı uğrana şehit düşen tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit aileleri ve gazilerimizin daime yanlarında olacağımızı tek kez dahada vurguluyorum” dedi.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *