Spor

Paul Le Guen: İyi bir strateji ortaya koyduk

Bursaspor Teknik Direktörü Paul Le Guen, Osmanlıspor’u 3-1 yendikleri maç sonrasında yaptığı açıklamada, “Özellikle Galatasaray ve Kayserispor maçlarında alınan mağlubiyetlerin derhal peşinden bugünkü karşılaşma çok önemliydi. Önceliğimiz neticesi çıkartmaktı. güç olacağını biliyorduk, başardık. Bunun için çok mutluyum. İyi tek Strateji alana koyduk” dedi.

Maçta tertemiz tek sistem olarak 3-5-2 oyun düzeniyle takımını alana süren Le Guen, bununla alakalı ise, “İyi tek Strateji alana koyduk. Bu Strateji iyi işledi ve kontraataklardan neticeye gidebildik. Belki sistem bugün işledi ama oyuncularımın bunu onay ederek çaba göstermeleri, neticesi almamızda dahada tesirli oldu. Seçeneklerimizden tek tanesi olabilir” diye konuştu.

ERTUĞRUL’A ÖVGÜLER

Çok iyi stoper oyuncularına sahip olduklarını ifade eden Fransız çalıştırıcı, “Akademizden gelen çok iyi özelliklere sahip oyuncularımız var. Ertuğrul Ersoy da bunlardan tek tanesi. Elimden geldiğince oynatmaya çalışacağım. Ertuğrul, bu takımın geleceğinde çok önemli yere sahip oyunculardan tek tanesi olabilir. Benim görevim de onu kadroya adapte etmek” ifadelerini kullandı.

‘UMARIM tek MAÇ karar ALIR’

ortada hakem Cüneyt Çakır’ın Jires Kembo’ya gösterdiği al kartın sorulması üzerine ise Paul Le Guen, şöyle konuştu:

“Kendi düşüncemi belirtmeden önce görüntüyü izlemem gerekiyor. benim düsünceme göre Jires orada oyuncuyu görmedi, rakibini sakatlanmış olarak gördüğünde de kafası karıştı, umarım tek maç karar alır. Bilerek yaptığını düşünmüyorum, fit olma yolunda Jires. Onun özelliklerine sahada ihtiyacımız var.”
 

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *