Gündem Haberleri

PETEK TEMİZLİĞİ VE PETEK TEMİZLEME

2 daire ve üstü olan yerlerde ya kalorifer sistemi ya da doğalgaz sistemi kurulmuş ve artık hemen her yerde ısınma sistemi olarak petekler kullanılmaya başlamıştır.Kış boyu kullanılan petekler zamanla kirlenir. Kirlenen peteklerin daha iyi sıcaklık iletebilmesi için belirli periyotlarda temizliklerinin yapılması gerekmektedir. Peteklerin temizliğini yapan firmaların yaptığı bu işe petek temizleme ya da petek temizliği ismi verilmektedir.

Özellikle belli bölgelerde kış ayları çok soğuk geçer. Bu soğuk kış günlerinde sıcak ortamlar oluşturmak ve çocukları hastalıktan korumak herkesin isteği ve hakkıdır. Bazı alanlarda kombimizi ne kadar açarsak açalım ısınamamaktan şikayet ederiz. Peteklerimiz yeterince ısınmaz ve ısınmayan petekler yeterince ortamı ısıtmazlar.

BURSA PETEK TEMİZLEME

Bursa Petek Temizleme, Bursa ilinde ikamet edenlere petek temizliği ya da diğer adı ile petek temizleme hizmeti veren ve bunu kaliteli ekipmanlarla başarılı bir şekilde gerçekleştiren ender firmalar arasında yer almaktadır.

Sevgili Bursalılar eğer sizin de peteklerinizde tamamen ya da bölgesel ısınma problemi varsa peteklerinize bakım ve temizlik yaptırmanın zamanı gelmiş demektir. Zamanında temizliği yapılmayan petekler belli bir zaman sonra tamamen işlevini yerine getiremez hale gelir ve yenisi ile değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.

Ayrıca, kirlenmiş petekler zamanla ortama kötü koku yapmaya başlarlar bu da ortamı yaşanmaz hale getirebilir. Bölgesel olarak ısınmayan petekleriniz nedeniyle ortamı belli bir sıcaklığa ulaştırmaya çalışan ısıtma sisteminiz daha fazla enerji harcar bu da hem sisteminizin daha kısa ömürlü olmasına hem de daha fazla fatura ödemenize neden olabilir.

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL VE NE KADAR SÜREDE YAPILIR?

Bursa’da petek temizleme işinin öncüsü olan Bursa Petek Temizleme firmasına talebinizi ilettiğinizde firma tarafından gönderilen ustalar tarafından peteklerinizin ve ısıtma sisteminizin kontrolü yapılır. Temizlenmesi gerektiği tespit edilirse gerekli ekipmanlar hazırlanır ve özel kimyasallar ile yaklaşık 2 saat süren bir sürede sisteminiz sökülmeden ve çevreye zarar verilmeden yerinde temizleme işlemi yapılır. Temizlenen ısıtma sisteminiz ilk gün ki gibi verimli hale gelir ve kış boyu rahat edersiniz.

Isıtma sistemlerinizin temizliği ve her türlü bilgi için www.bursadapetektemizleme.com adresini ziyaret ediniz.

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *