Dünya

Stockholm’de ABD Büyükelçiliği önünde Kudüs protestosu

İsveç’in başkenti Stockholm’de yüzlerce Filistinli Türk ve İsveç tek araya gelerek, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’İn başkenti duyuru etme kararını protesto etti.

Humlegarden parkında tek araya toplanan göstericiler,İsrail ve ABD’yi kınayan İsveççe ve Arapça sloganlar atarak AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Büyükelçiliği’ne civarindan yürüdü. Gösteride, “İşgal ettiğin İsrail topraklardan çekil”, “Yaşasın Filistin”, ” Kahrolsun Siyonazim”, “Kudüs İsrail başkenti olmayacak” sloganları

Göstericiler, Filistin’in çeşitli şehirlerinde süre gelen gösterilerde iki kişinin hayatını kaybettiği ve yüzlerce Filistinlinin yaralandığı İsrail müdahalesine ait İsveç Hükümeti’ne, Birleşmiş Milletler’in gündemine taşıması amaciyla çağrı yaptı.

Konuşmacı Yasin Diken İHA muhabirine yaptığı açıklamada, “ABD’nin Kudüs’ü başken izahını protesto etmek amaciyla İsveç’in başkenti Stockholm’de toplandık. Bölge ülkeleri İsrail’in çıkarları amaciyla baskı altında. İslam ülkeleri çok pasifler. Binlerce Müslüman, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve İsrail Ve ABD’nın Büyükelçiliği önünde gösteri yapıyoruz” dedi.

Metin Altınışık

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *