Dünya

Trump’tan İç Güvenlik Bakanlığı için kadın aday

ABD Başkanı Donald Trump, Özel Kalem Müdürü John Kelly’nin yardımcılığını yapan Kirstjen Nielsen’i (45) İç Güvenlik Bakanlığına aday gösterdiğini açıkladı.

Beyaz Saray’dan mevzu hakkinda yazılı tek İzah yapıldı.

GENİŞ BİR BİRİKİME SAHİP

Açıklamada Nielsen’in dahil güvenlikle alakalı konularda oldukça geniş tek birikime sahip olduğu ve bakanlığı çok iyi tanıdığına işaret edildi. Ayrı olarak Nielsen’in, İç Güvenlik Bakanlığı içerisinde iki ayrı yönetim döneminde görev yaptıktan ardindan bu bakanlığa aday gösterilen evvel kişi olduğuna da dikkat çekildi.

Nielsen’in Trump yönetiminden evvel 43. AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı George W. Bush döneminde bakanlığın Bir hayli kademesinde uzunca süre hizmet ettiği not edilirken, Kongre içerisinde aldığı görevlere de yer verildi.

EN BAŞARILI anne adayi BÜROKRATLARDAN BİRİ

Aynı vakitte George Washington Üniversitesinin İç ve Siber Güvenlik Merkezinde de dersler veren Nielsen, nihayet vakitte öne çıkan en başarılı kadın bürokratlardan biri olarak gösteriliyor.

Nielsen’in bakanlık koltuğuna oturabilmesi amaciyla Kongredeki onay sürecinden geçmesi gerekiyor.

Trump’ın ocakta ayında göreve gelmesinden ardindan İç Güvenlik Bakanı var olan Kelly’nin yardımcısı olarak bakanlıkta göreve başlayan Nielsen, Kelly ile birlikte temmuz ayında ak Saray’a geçiş yapmıştı. Trump, Daha önceki hususi kalem müdürü Reince Priebus’un görevine nihayet vermesinin derhal peşinden dönemin İç Güvenlik Bakanı ve çalisma süresini tamamlamis Başka bir deyişle emekli asker Kelly’yi bu göreve getirmişti.

.fr{ float:right; } .vidyorum{ padding-top:0px; margin-top:-20px; font-size:10px; font-weight: normal; } .testimonial-content{ padding:6px 10px 6px 10px; } .yrmBslk{ width:75px; color:#990000; overflow: hidden; float:left; } .testimonial-user{ display:none; width:75px; color:#990000; overflow: hidden; margin-top:5px; } .vybaslik{ color: #3f5fbf; font-weight: bold; }

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *