Gündem Haberleri

Türkiye, Propagandaya Engel Oldu, 3 Ülke Enes Kanter’i Sınır Dışı Etti

Hafta sonu Afyonkarahisar’da gerçekleşen AK Parti’nin istişare toplantısında ele alınan mühim konuların başında FETÖ ve pkk terör örgütleri ile ugras vardı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, kampta başta FETÖ olmak üzere pkk terör örgütlerine karşı yurtdışında yapılan çalışmalar ile alakalı sunum gerçekleştirdi.

Çavuşoğlu’nun sunum sırasından şu başlıklar üzerinde durdu:

STATÜLERİ GERİ ALINDI

“Bazı FETÖ kuruluşları, BM ahenk gösteren ücret ve yasamsal Konsey tarafından resmi olarak tanınıyordu. FETÖ kuruluşları arasında Kimse Yok Mu, medya mensupları ve Yazarlar Vakfı ile TUSKON bulunuyordu. Girişimlerimiz neticesi bu statüleri art alındı.

Enes Kanter’in propaganda amaciyla başladığı hayat turunu bitirmesine engel olduk. Üç ülkeden sınır dışı edildi.

OKULLARINA EL KONDU

Myanmar’dan FETÖ imamını Türkiye’ye getirdik. Malezya’dan, Azerbaycan’dan Katar’dan, Suudi Arabistan’dan FETÖ’cüleri teslim aldık. 15 ülkede FETÖ iltisaklı mektep ve dil kurslarının faaliyetleri sonlandırıldı. Gambiya, Azerbaycan, Tacikistan, Libya, Ürdün, Dominik Cumhuriyeti, Fas, Ruanda, Kuveyt, Tunus, Karadağ, Maldivler, Madagaskar, Fildişi Sahilleri oldu. Gine, Somali, Nijer, Sudan, Kongo’da Maarif Vakfı bu okulları devraldı. başka ülkelerle de okulların devredilmesine baz alinarak temaslarımızı yoğun tek şekilde sürdürüyoruz”

(Akşam)

Paylaş :

Yorum Yolla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *